Palatul National al Copiilor

 

Orar 2017- 2018

 

Orar pentru anul scolar 2017- 2018

Marti:

9,00- 10,40 programare C++ gimnaziu+ liceu incepatori

Miercuri:

9,00- 10,40: Programare C++ avansati -  gimnaziu+ liceu  

Joi:

14,30- 16,10: Programare C++  Clasele III- IV

16,20- 18,00: Utilizare incepatori :  Clasa I+ Clasa a II-a

Vineri:

14,00- 15,40 : Utilizare incepatori: CL I+CL. II

15,50- 17,20: Utilizare Cl. III- VI

17,30- 19,10: Programare incepatori cl. III- VI

Sambata:

 10,30- 12,10: Programare incepatori C++ gimnaziu si liceu

12,20- 13,10:  Utilizare incepatori :  Clasa 0 

13,20- 14,10: Utilizare incepatori Cl. 0

 

 

Anul scolar 2013/ 2014

Raportul de activitate pentru anul 2012 - 2013 il gasiti aici. 

Raportul de activitate pentru anul 2013 - 2014 il gasiti aici:

Nr. Crt

Activitatea

Organizatori

Perioada

PREMII

  1.  

Organizarea  Expozitiei interdisciplinare „Romania Copiilor”-editia a II-a inscrisa in CAER 2014

 

P.N. C.

Decembrie 2013

 

  1.  

 

Organizarea Concursului interjudetean de informatica „ Bucuri@ Craciunului- Editia a III-a, inscris in

CAER 2014, poz. 150

 

P.N. C.

Decembrie –2013-Ianuarie 2014

Premiul I

Popescu Cristian

Apostol Ilie

Morosanu Roxana

Dragomir Mara

  1.  

Lectie speciala de interasisitenta in colaborare cu Cercul de Jurnalism- prof. Stancu Alina

 

Palatul National al Copiilor

10 Decembrie 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

Participarea la Concursul National ” PC- intre util si placut”

Colegiul Tehnic “Apulum” Alba Iulia

 

Februarie 2014

Gavrea Andrei- premiul I

Diculesu Andreea- premiul II

Preda Bianca- mentiune

  1.  

Participarea la Concursul Interjudetean „ Calculatorul Altfel”CAERI 2014

 

Palatul Copiilor Cluj

Februarie 2014

Voiculescu

Cristiana- premiul III

Gavrea Andrei

Olteanu Roxana

 

 

  1.  

Inspectie  metodica pentru sustinerea gradului  II

P.N.C.

20 februarie

 

 

Balalia Gabriela

  1.  

Coordonarea , jurizarea si participarea la concursul interjudetean C.A.E.R. Editia a II-a 2014 „ Mediu natural vs. Mediul construit”

P.N.C

Aprilie- Mai

 

 

 

 

 

 

 

 

Balalia Gabriela

Ghita Arina – premiul I

Voiculescu Cristiana- premiul I

Damian Mihnea – premiul I

  1.  

CONCURS NAŢIONAL CU PARTICIPARE INTERNAȚIONALĂ

„COPILĂRIA – O LUME FERMECATĂ”

EDIŢIA  a V –a, IUNIE 2014

 

Şcoala Gimnazială "Florea Bogdan"  Reghin

23 aprilie – 16 mai 2014.

 

 

 

Voiculescu Cristiana- premiul II

Apostol Daniel- premiul III

Popescu

Bianca- mentiune

  1.  

Concursul Regional de prezentări Power-Point

“PE-UN PICIOR DE PLAI” – editia a V-a

Clubul Copiilor Huedin

Mai 2014

Diculescu Andreea- clasa a V-a

Gavrea Andrei

clasa a VI-a

 

 

 

 

 

  1.  

Simpozionul Internaţional de  Comunicări Ştiinţifice ”Pledoarie pentru Tehnică”.

 

     Colegiul Tehnic „Mircea cel Bătrân” Bucureşti

 

 

31 mai 2014

Balalia Gabriela

  1.  

Participarea la Concursul Interjudetean de Informatica „ ZILELE INFORMATICII DEJENE”, EDITIA A XIV-A 2013, CAER

 

CLUBUL COPIILOR DEJ

Mai 2014

Gavrea Andrei- clasa a VI- a

Diculescu Andreea- clasa a V-a

Olteanu Roxana-

clasa a IV-a

Nedelcu Sorina- clasa a III-a

Voiculescu Cristiana – clasa a II-a

Ghita Arina- clasa a II-a

  1.  

CONCURSUL INTERJUDEŢEAN DE INFORMATICĂ“FLOARE DE LOTUS”, EDIŢIA A XIV-A ORADEA, activitate cuprinsã în Calendarul activitãţilor educative ale

Palatul Copiilor şi Elevilor Oradea,

15 iunie

 

APOSTOL DANIEL

 

OLTEANU ROXANA

 

DRAGOMIR MARA

 

GAVREA ANDREI

 

 

 

 

  1.  

Concurs naţional ,,O pagină pentru revista mea,, Concurs inscris si aprobat in CAEN 2014 / A3; Poziţia 31

 

Inspectoratul Scolar Judetean Bistrita-Nasaud, Scoala

Gimnaziala Tiberiu Morariu Salva

 

 

 

 

 

 

 

 

30 mai 2014

PREMIUL I

Gavrea Andrei- clasa a VI-a

Popescu Bianca

Nedelcu Sorina

Gheorghiu Robert

 clasa a III-a

 

  1.  

Organizarea si participarea la Concursul local de 1 iunie “ O lume minunata”

P. N. C.

31 mai 2014

1. Ghita Arina- premiul I

2.  Popescu Bianca- premiul I

 

  1.  

Organizarea Concursului interdisciplinar

“ Click on You – Casa viitorului” Editia a III-a, inscris in

CAER 2014, poz. 149

 

P. N. C.

Iunie 2014

 

   

Concurs informatica- Bucuria Craciunului

 Calendarul concursului

19 noiembrie 2014 – 15 ianuarie 2052 realizarea parteneriatelor pentru promovarea concursului dar si trimiterea lucrărilor de către participanţi

15- 30 ianuarie 2015 – jurizarea

1- 28 februarie 2015– anunţarea câştigătorilor pe site-ul palatului si trimiterea diplomelor

 Echipa de organizare si evaluare a proiectelor:

Profesor informatica Gabriela BALALIA

Profesor Machete Constructii Nichita Cristiana

 

Concursul este fara taxa de participare

 

Mulumim elevilor si profesorilor indrumatori pentru participare!

Rezultatele le gasiti aici:

  http://palatulnationalalcopiilor.ro/index.phpoption=com_content&view=article&id=262&Itemid=690

Expozitia România Copiilor

Palatul national al Copiilor, Bucuresti

Va invita sa luati parte la expozitia

,,Romania Copiilor”

Expozitia va cuprinde urmatoarele sectiuni:

Desene: realizate cu orice tehnica

Colaje folosind orice tehnica

Machete

Data/perioada de desfăşurare: decembrie ianuarie 2014- 2015

Locul desfăşurării: Palatul National al Copiilor prin corespondenta sau aduse personal

Participanţi: elevi, cadre didactice din invatamantul prescolar si scolar, parinti

Parteneri: Cluburi, Palate, Scoli din Bucuresti si din tara

Responsabili: Prof. Balalia Gabriela, Prof. Dr. Nichita Cristiana

Beneficiari: Elevii participanţi la proiect, profesorii acestora, parinţii elevilor;

Modalităţi de monitorizare şi evaluare: in urma jurizarii realizate de profesori de informatica/ machete constructii/ ecologie se acorda urmatoarele premii pe fiecare ciclu de invatamant: Premiul I, Premiul II, Premiul III, Mentiuni

Formularul de înscriere pentru fiecare cadru didactic, acordul de parteneriat semnat si stampilat in dublu exemplar, lucrările pentru concurs şi un plic autoadresat format A4, timbrat cu minimum 3 lei, vor fi trimise prin poştă până la data de 07.12.2012 sau aduse personal la sediul Palatului National al Copiilor cu precizarea « Pentru Expozitia Romania Copiilor »

Rezultatele concursului:

 

Nr. Crt

Unitatea de invatamant

prof. indrumator

Nume si prenume elev

clasa

sectiunea

            Premiul

1

Sc. Gim. Calopar ,Calopar, Salcuta

Barbu Emilia Gratiela

Dabu Adrian

III

Colaj

III

2

 

 

Lucan Sonia

III

Pictura

M

3

 

 

Niculescu Lucia

III

Colaj

III

4

 

 

Tudor Catalina

III

Colaj

II

5

 

 

Scaunasiu Daniel

III

desen

M

6

Sc. Gim. Golesti, Vrancea

Alexandru Camelia

Miron Andrei

preg.

desen

III

7

 

 

Cucu Elena

preg.

desen

M

8

 

 

Apostu Denisa

preg.

colaj

II

9

 

 

Cucu Elena

preg.

Colaj

III

10

Clubul Elevilor, Onesti, Bacau

Bortoc Anca elena

Faraoanu Stefan

II

Colaj

II

11

 

 

Dragu Adelina Maria

IV

Colaj

I

12

 

 

Bozianu Marius Ioan

II

Colaj

I

13

Clubul Elevilor, Onesti, Bacau

Pasoi Elena Beatris

Pruteanu Ioana

III

desen

I

14

 

 

Pruteanu Elena

III

desen

III

15

 

 

Ignat Razvan

III

desen

 II

16

 

 

Radu Aura

VII

desen

 I

17

 

 

Ambarus Gabriel

IX

desen

 II

18

Clubul Copiilor si Elevilor, Harghita

Iepure Florina Silvia

Nagy  Mercedes

IX

desen

 I

19

Asoc. Sa imbatranim frumos, Vatra Dornei , Suceava

Danci Ortansa Gabriela

Morosan Andreia

V

Colaj

 II

20

 

 

Tabrea Fabian

V

Colaj

 II

21

 

 

Moldovan Cristina

VIII

Colaj

 III

22

Sc. Gim. Nr. 24, Sector 2, Bucuresti

Avram Maria

Andreescu Arianna

IV

desen

 II

23

 

 

Dumitru Andreea

IV

desen

 I

24

 

 

Iliescu Bogdan

IV

desen

 III

25

Sc. Gim. "Dimitrie Cantemir", Bucuresti

Ureche Irina

Huides Smaranda

VIII

Colaj

 III

26

 

 

Agape Dariana

VIII

Colaj

 M

27

 

 

Bumbu Raluca

V

Colaj

 II

28

 

 

Tarpan Olivia

VI

Colaj

 M

29

 

 

Bazon Ingrid Maria

V

Colaj

M

30

Palatul Copiilor Deva

Popescu Bianca

Voisan Teodora

IV

desen

 M

31

 

 

Neamt Alexia Andreea

III

desen

 II

32

 

 

Popescu Oana

V

desen

 III

33

 

 

Chertes Alexandru

V

desen

 M

34

 

 

Giurgiu Paul

IV

desen

 M

35

Sc. Gim. " Vasile Alecsandri",Vaslui

Ureche Irina

Macovei Cosmin

V

Colaj

 M

36

 

 

Cretu Elena

VIII

Colaj

 II

37

 

 

Lefter Daniel

V

Colaj

 III

38

 

 

Darescu Teodora

V

Colaj

 II

39

 

 

Gore Teodor

VIII

Colaj

 M

40

Centrul Judetean de Cultura si Arta, Buzau

Mihalache Elena

Mihalascu Andra

preg.

desen

 I

41

 

 

Lazar Victoria

I

desen

 II

42

 

 

Vlad Ioana

I

desen

 I

43

 

 

Stan Alexia

III

desen

 II

44

 

 

Paca Sebastian

III

desen

 I

45

Sc. Artur Gorovei, Bunesti, Suceava

Ciocirlan Ana

Adrioaia Ana- Maria

IV

desen

 II

46

 

 

Badaluta Gabriela

IV

desen

 II

47

 

 

Ciocirlan Marta

IV

desen

 III

48

 

 

Morosan Monica

IV

desen

 III

49

 

 

Stefaroi Bianca

IV

desen

 I

50

Sc. Gim. " Diaconu Coresi", Fieni, Dambovita

Istrate Elena

Doamna Maria Teodora

I

Colaj

 II

51

 

Doamna Nicoleta Ionela

Popa Elena Florentina

I

Colaj

 M

52

 

 

Istrate Dario Emilian

I

Colaj

 II

53

 

 

Trita Nicoleta Alexandra

I

Colaj

 III

54

Sc. Slobozi Conachi, Nr.1, Galati

Turcanu Geanina

Dima Carmen

VI

paint

 II

55

Sc. Gim. Golesti, Vrancea

Miron Paula

Stoica Izabela

I

Colaj

 II

56

 

 

Grama Razvan

I

Colaj

 III

57

 

 

Apostu Rebeca

I

Colaj

   I

58

 

 

Secobeanu Maria

I

Colaj

 II

59

Sc. Gim. Corbii Mari, jud. Dambovita

Grindei Mioara

Baragan Iuliana Valentina

VIII

desen

 I

60

 

 

Patrascu Stefania

VI

desen

 II

61

 

 

Baraceanu Cosmina

VI

desen

 M

62

 

 

Gatin Andreea

VIII

desen

 M

63

 

 

Pavelescu Florin

VII

Colaj

 III

64

Sc. Gim. Uruguay, Sector 1, Bucuresti

Marcu Ioana- Georgiana

Paun Romina

grad

Colaj

 III

65

 

 

Stan Darius

grad

Colaj

 M

66

 

 

Baciu Larisa

grad

Colaj

 I

67

 

 

Preda Matias

grad

desen

 II

68

 

 

Stanciu Denisa

grad

Colaj

 III

69

Sc. Gim " Nicolae  Iorga", Poliesti, Prahova

Popescu Ramona Eugenia

Andrusevici Alexandru

VI

desen

 III

70

 

 

Mihaila Stefania

VI

desen

 I

71

Sc. Gim. Vulpesti- Serboeni, jud. Arges

Militaru Iona

Din Alexandru Mihail

preg.

Colaj

 II

72

 

 

Nita Stefania Ionela

preg.

Colaj

 I

73

 

 

Vasile Andreea Cristiana

preg.

Colaj

 II

74

Sc. Gim. "Liviu  Rebreanu", sector 3, Bucuresti

Grama Iulia Alice

Vlad Stoica

II

desen

 I

75

 

 

Drula Andreea

II

desen

 III

76

Sc. Gim. Vulpesti- Serboeni, jud. Arges

Cristescu Ioana

Burcea Alina

I

Colaj

 M

77

 

 

Calin Amalia

I

Colaj

 II

78

 

 

Purcareanu Ana

I

Colaj

 I

79

 

 

Burcea Andreea

I

Colaj

 III

80

 

 

Angheloiu Stefan

I

Colaj

 M

81

Sc. Gim. Vulpesti- Serboeni, jud. Arges

Tatu Gheorghita

Angheloiu Elena

II

desen

 M

82

 

 

Dragnescu Madalina

II

desen

 III

83

 

 

Marin Ramona

II

desen

 I

84

 

 

Radu Alexandra

II

desen

  M

85

 

 

Tudor Madalina

II

desen

 III

86

Sc. Gim. Vulpesti- Serboeni, jud. Arges

Popescu Florina

Negescu Georgiana

III

desen

 III

87

 

 

Timos Mihai

III

desen

 II

88

 

 

Cirstea Bianca

III

desen

 III

89

 

 

Onica Ioana Adela

III

desen

 III

90

 

 

Luta Maria

III

desen

 I

91

Palatul Copiilor si Elevilor Oradea

Ferenc Gabriela

Coste David

III

Colaj

 M

92

 

 

Ferenc Iulia

v

Colaj

 M

93

 

 

Blaga Razvan

IV

Colaj

 M

94

 

 

Horvath Paul

VII

Colaj

 M

95

 

 

Popescu CristiaN

VII

Colaj

 M

96

Palatul Copiilor Miercurea Ciuc

Gergely Eleonora

Gyorfi Noemi

IV

paint

 I

97

 

 

Csibi Kuti Andrea

V

paint

 II

98

Palatul Copiilor Miercurea Ciuc

Vancsa Monika

Gal Csongor

III

desen

 I

99

 

 

Laszlo Tamas

III

desen

 I

100

 

 

Horvath  Anita

III

desen

 II

101

 

 

Szentes Zsolt

III

desen

 III

102

 

 

Kiss Miklos

III

desen

 III

103

Clubul Copiilor Targu Neamt, jud. Neamt

Gavriloaia Daniela

Caramida Serena Magdalena

VI

desen

 I PREMIUL SPECIAL

104

Sc. Gim. Nr. 113, sector 4, Bucuresti

Mitu Antoaneta

Patrascu Robert

II

colaj

 III

105

 

 

Andrei Denisa

II

desen

 I

106

 

 

Stoenescu Adrian

II

desen

 III

107

 

 

Neagu Alexia

II

desen

 II

108

 

 

Ene Simina

II

desen

 I

109

Sc. Gim. Nr. 113, sector 4, Bucuresti

Stanciu Ana

Roiu Cosmin

II

Colaj

 II

110

 

 

Gheorghevici Ilinca

II

desen

 III

111

 

 

Ungureanu Georgiana

II

desen

I

112

 

 

Vilcu Cristina

II

desen

 II

113

 

 

Crisan Laurentiu

II

macheta

 I

114

Sc. Gim. Uruguay, Sector 1, Bucuresti

Enache Maria

Boroianu Karina

grad

Colaj

 M

115

 

 

Olteanu Delia

grad

Colaj

 II

116

 

 

Paraschiv Brianna

grad

Colaj

 M

117

 

 

Petrescu Erik

grad

Colaj

 M

118

 

 

Constantin Andreea

grad

Colaj

 M

119

Liceul Teoretic  " Callatis"

Neculaes Maria

Aptis Selena

II

desen

 I

120

 

 

Buzamat Andreea

II

Colaj

 I

121

 

 

Buliga Ruxandra

II

Colaj

 III

122

 

 

Stanescu Bianca

II

Colaj

 II

123

 

 

Sichim Stefan

II

Colaj

 III

124

Sc. Gim. " Mircea Santimbreanu", sector 5, Bucuresti

Dumitru Georgeta

Georgescu Alexia

preg.

desen

 I

125

 

 

Pascu Ioana

preg.

desen

 M

126

 

 

Popescu Lavinia

preg.

desen

 III

127

 

 

Bordei Maria Miruna

preg.

desen

 II

128

Sc. Gim. " Mircea Santimbreanu", sector 5, Bucuresti

Lazar Natalia

Dumitru Carmen

VII

macheta

 I

129

 

 

Ionita Andrada maria

VII

Colaj

 II

130

 

 

Manea Alexandra

VIII

Colaj

 I

131

 

 

Manea Paula

VIII

Colaj

 I

132

Palatul Copiilor Vaslui

Tonita Aurelia

Popa Adelina

II

paint

 I

133

 

 

Magureanu Iulia

I

paint

 I

134

Sc. Gim. Nr. 1, Negoiesti , jud. Bacau

Stoica Greta

Manea Stefan

grad

Colaj

 II

135

 

 

Paval Alexia

grad

Colaj

 III

136

 

 

Bontas Calin

grad

desen

 III

137

 

 

Vaides Emanuel

grad

desen

            I

138

Sc. Gim. Nr. 1, Negoiesti , jud. Bacau

Chenciu Loredana

Corobana Oana

I

desen

 II

139

 

 

Tanase Maria

I

desen

 I

140

 

 

Gorgan Carmen

I

desen

 I

141

 

 

Petrea Bogdan

I

desen

 II

142

 

 

Hutanu Maria

I

desen

 III

143

Col. The. " Al. I. Cuza", Barlad, Vaslui

Lupu Zinica

Craciun Raluca

XII

Colaj

 I

144

 

 

Iordache Luciana

XI

desen

 III

145

 

Lupu Virgil

Besteaga Alexandra

XII

macheta

 II

146

Palatul National al Copiilor

Nichita Cristiana

Gheorge Alexandra

VIII

macheta

 I

147

 

 

Grozavu Bogdan

IV

macheta

 I

148

 

 

Gogoi Daria

I

macheta

 III

149

 

 

Ciobotenco Vlad

III

macheta

 M

150

 

 

Lungescu Rebeca

IV

macheta

 II

151

 

 

Apostol Matei

II

Colaj

 II

152

 

 

Micu Victor

I

Colaj

 I

153

 

 

Ene Ioan Alexandru

II

Colaj

I

154

 

 

Stoian Valentina

I

Colaj

 I

155

   

Voiculescu Cristiana

III

Macheta

 

II

             

156

Palatul National al Copiilor

Zbuchea Camelia

 Rebeca Lungescu             

IV

paint

M

157

   

  Ichim Lorena Maria                               

IV

paint

II

158

   

 Neacsu Ana Florentina                     

III

paint

M

159

 

Popescu Cristiana

Kallipolitis Konstantinos

II

PAINT

M

160

   

Dan Androne Cosmin

II

paint

I

161

   

Balan  Ana Maria

 

paint

II

           

        162

 

Boca  Valentin

Istrate Andreea

I

Word/colaj

III

163

 

Balalia Gabriela

Voiculescu Cristiana

III

paint

I

164

 

 

Mares Gabriel

III

paint

I

165

 

 

Gheorghiu Robert

VI

paint

I

165

 

 

Titoiu Stefan

IV

paint

II

 

Galerie foto

Contact

Prof. Balalia Gabriela

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Palatul National al Copiilor ,sala 161(sala D) - etaj 1

 

 

Comentarii   

0 #1 Popescu Bianca 17-03-2015 17:06
Bună ziua .
Când postaţi rezultatele concursului Bucuri@ Crăciunului ?
Citat