Palatul National al Copiilor

Pe data de 8 iunie 2019, în cadrul unui spectacol oferit de Palatul Național al Copiilor, au fost premiați elevii câștigători la Concursul Național de Artă Plastică ,,Anotimpurileˮ, ediția a IX-a. În Sala Foaier, din incinta Palatului Național al Copiilor,a putut fi admirată expoziția care a inclus lucrările premiate și alte aproximativ 100 de lucrări selectate din cele peste 500 de lucrări participante. Expoziția cu lucrările premiate va putea fi vizitată până pe data de 1 iulie 2019.

Elevii premiați la Concursului Național de Artă plastică,,Anotimpurileˮ, ed. a IX-a, iunie 2019:

 

         Categoria 4 – 6 ani:

Premiul I: ONOFREI ANTONIA, clasa pregătitoare, Școala Gimnazială ,,Mărțișorˮ, București

            Premiul II: CURTE IONUȚ, 6 ani, Palatul Copiilor Slobozia/Ialomița

            Premiul III: DUMITRAȘCU DAVID, 6 ani, Școala Gimnazială ,,Mărțișorˮ, București

            Premiul III: DRĂGOI ATENA, 6 ani, Clubul copiilor sector 2, București

 

            Categoria 7 – 10 ani:

Premiul I: Alla Dekova, 10 ani, Centrul Municipal Copilăresc pentru cultură și artă,Ruse, Bulgaria

            Premiul II: GHEORGHE OVIDIU, 8 ani, Palatul Național al Copiilor, București

            Premiul III: MIHĂILESCU MAIA, 11 ani, Palatul Copiilor, Reșița

            Mențiune: MOSOR SOFIA, 8 ani, Clubul Copiilor, Câmpina

 

            Categoria 11 – 12 ani:

            Premiul I: PETRESCU SOFIA, 12 ani, Școala Gimnazială de Arte ,, Iosif Savaˮ, București

Premiul II: BURLACU ANDREI, cls. a V-a, Școala Gimnazială ,,Sf. Andreiˮ, București

Premiul III: MANEA CLAUDIA, 11 ani, Palatul Național al Copiilor, București

Mențiune: GUȚĂ MARIA, cls. a VI – a, Școala Gimnazială ,,Sf. Andreiˮ, București

 

Categoria 13 – 14 ani:

Premiul I: CRISTESCU ALESSIA, 14 ani, Școala Gimnazială de Arte ,, Iosif Savaˮ, București

Premiul II: Brănescu Maria, cls. a VIII-a, Palatul Copiilor, Tg. – Jiu

Premiul III: ENACHE TUDOR, cls. a VIII- a, Școala Gimnazială ,,Sf. Andreiˮ, București

Premiul III: FLORESCU MARIA, cls. a VII – a, Școala Gimnazială nr. 189, București

Mențiune: CIORNEI RALUCA, cls. a VIII- a, Liceul Teoretic ,,Ioan Petrusˮ, Otopeni

Mențiune: HITICAȘ NATALIA, 14 ani, Clubul Copiilor, Câmpina

 

Categoria  15 – 18 ani:

Premiu Special: VĂLLIMĂRESCU IONA, cls. a XI -a, Liceul de Arte Nicolae Tonitza, București

Premiul I: STOICA ANASTASIA, cls. a IX-a, Colegiul Național ,,Iulia Hașdeuˮ, București

Premiul II: CHIOIBAȘ DARIA, cls. a IX- a, Liceul de Arte Nicolae Tonitza, București

Premiul III: GIURGIUCANU ANDREEA, cls. a IX-a, Colegiul Național ,,George Apostuˮ, Bacău

Mențiune: LEHĂDUȘ BIANCA ELENA, cls. a IX-a, ,,George Apostuˮ, Bacău