Tipărire

Sectia Cultural-Artistica

Abilităţile artistice, cunoştinţele şi înţelegerea sunt cele care formează baza “limbajului artistic” (cum ar fi înţelegerea culorilor, liniilor şi formelor în artele vizuale sau a abilităţi muzicale, de ascultare şi de performanţă instrumentală). Dezvoltarea deprinderilor artistice tinde să includă învăţarea diverselor stiluri şi genuri artistice. Înţelegerea artistică tinde să se centreze pe conceptele artistice, cum ar fi înţelegerea caracteristicilor diverselor mijloace de exprimare artistică sau relaţia dintre artist, mediul său cultural şi fizic şi operele sale. 

La această secțiune vă prezentăm următoarele categorii:

 

 

SECTIA CULTURAL – ARTISTICA                                                         

O R A R E   2 0 2 2 - 2 0 2 3

 

Numele si prenumele

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

Sambata

DumiNIca

SALA

BANUTA ANA MARIA

Balet “ Petit Arabesque”

18:00-20:00

14:00-16:00

16:00-18:00

18:00-20:00

-

16:00-18:00

18:00-20:00

-

18:00-20:00

09:00-11:00

11:00-13:00

86

BOEROIU CARMEN

BIANCA

Ceramică

14:00-20:00

11:00-17:00

-

12:00-16:00

-

12:00-14:00

-

64

BOUROSU MIHAELA

Spaniolă+Italiana

13:00-15:00

15:00-17:00

13:00-15:00

15:00-17:00

13:00-15:00

15:00-17:00

14:00-16:00

08:00-10:00

10:00-12:00

   

68

CHINSCHI TEODORA

Arta decorativa

12:20-14:00

11:50-13:30

13:30-15:10

13:40-15:20

15:20-17:00

17:00-18:40

17:30-19:10

12:20-14:00

14:00-15:40

15:40-17:20

08:00-10:00

-

228

CUCU VALENTIN

- corepetitie Balet

09:00-13:00

15:30-19:00

09:00-13:00

16:00-19:00

09:00-13:00

   

94

DRĂGĂNESCU RALUCA ADRIANA

Muzica vocal instrumental

MUSICALL

-

13:30-15:30

 

14:00-16:00

14:00-16:00

 

17:00-19:00

19:00-21:00

17:00-19:00

19:00-21:00

08:30-10:30

10:30-12:30

-

Sala DEMISOL

DUMITRACHE ILEANA

-muzică usoara vocal instrumental ADAGIETTO

14:00-20:00

10:00-12:00

09:00-13:00

16:00-20:00

18:30-20:30

-

-

241

DUMITRIU GABRIELA

- educatie muzicala -pian

16:00-19:00

15:00-19:00

15:00-18:00

16:00-20:00

15:00-17:00

-

-

170

GUTA ARMAND Relatii internationale–engleza

17:00-18:40

18:50-20:30

17:00-18:40

18:50-20:30

17:00-18:40

18:50-20:30

17:00-18:40

18:50-20:30

-

10:00-11:40

12:00-13:40

13:50-15:30

-

164

Numele si prenumele

 

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

Sambata

DumiNIca

SALA

ONESCU IRINA

-Cenaclu literar-

 

17:00-19:00

17:00-19:00

09:00-14:00

17:00-19:00

09:00-14:00

-

-

 

ISTRATE STEFANIA

 

- cor ,,Carmina”

17:00-19:00

17:00-19:00

-

16:00-20:00

-

10:00-16:00

09:00-11:00

15:00-17:00

23

MĂNDĂŞESCU RADU

- Cult. și Civ. franceză-

08:00-10:00

10:00-12:00

15:00-17:00

16:00-18:00

18:00-20:00

08:00-10:00

10:00-12:00

16:00-18:00

18:00-20:00

   

165

MANESCU REBECA

 

PICTURA/DESEN

 

 

16:30-18:10

18:10-20:00

16:30-18:10

18:10-20:00

16:00-18:00

18:00-20:00

10:00-13:00

10:00-12:00

12:00-14:00

-

-

238

MIHUT ANDREEA

 

Dansuri Populare

14:00-15:50

14:00-15:50

14:00-15:50

16:00-17:50

18:00-19:50

09:00-10:50

14:00-15:50

15:00-16:50

17:00-18:50

19:00-20:50

-

-

105

MIHORDEA DANA MARIA

-         Jocuri muzicale

-

-

12:00-14:00

14:00-16:00

15:00-17:00

13:00-15:00

15:00-17:00

12:00-14:00

14:00-16:00

13:00-15:00

15:00-17:00

166

NĂSTASE GEORGE IULIAN

 

Teatru de păpuși

-

09:00-11:00

15:30-17:30

17:30-19:30

15:00-17:00

17:00-19:00

16:00-18:00

18:00-20:00

10:00-12:00

16:30-18:30

 

75

NĂSTASE MIHAELA

Teatru   ACT.ANIMA

 

15:00-19:00

15:00-19:00

09:00-11:00

-

09:00-11:00

14:00-20:00

-

 

NICOLAI ELENA MARIA

“Meloritm”

-

16:30-18:30

16:30-18:30

18.30-20.30            

18:00-20:00

16:30-18:30

18.30-20.30            

09:00-15:00

 

74

Numele si prenumele

 

Luni

Marti

Miercuri

Joi

Vineri

Sambata

DumiNIca

SALA

NICULAE-MITRU PAULINA

- Dans modern Dinamic

14:00-15:50

16:00-17:50

18:00-18:50

19:00-20:50

-

14:00-15:50

16:00-17:50

18:00-18:50

19:00-20:50

-

14:00-15:50

16:00-17:50

18:00-18:50

19:00-20:50

10:00-11:50

12:00-13:50

14:00-15:50

-

86

PÂRVU OANA

-Grup vocal si orchestra   “Adagio”

18:30-20:30

16:30-20:30

16:30-20:30

-

16:30-20:30

16:30-18:30

-

241

PEPINE CLAUDIUS BENONE

- Pictură -

-

10:00-12:00

12:00-14:00

14:00-16:00

16:00-18:00

16:00-18:00

18:00-20:00

12:30-14:30

15:00-17:00

-

238

SEBEȘ RĂZVAN MIHAIL

Cultura si civilizatie limba germana

-

12:30-20:50

-

-

-

09:30-11:10

-

162

STANCU ALINA

- Jurnalism

 

14:00-18:00

08:30-12:30

09:00-13:00

12:30-16:30

11:00-13:00

-

-

165

STOICESCU PAUN CLAUDIA

- muzică uṣoară “Friendship”

12:30-18:30

-

10:30-12:30

16:00-18:00

10:00-12:00

12:00-18:00

 

171

TEODORESCU MONA

- Dans modern -,,AS”

 

17:00-21:00

17:00-21:00

17:00-21:00

17:00-21:00

10:00-18:00

-

94

THEBAN LAURENTIU – lb engleza

13:00-17:00

14:00-16:00

09:00-11:00

13:00-15:00

15:00-17:00

13:00-14:00

15:00-20:00

-

-

164

TRUȚĂ DANIELA

Cult si civ. Germana

16:45-18:45

18:45-20:45

-

15:00-17:00

18:30-20:30

 

18:30-20:30

18:30-20:30

12:00-14:00

14:00-16:00

16:00-18:00

 

162

VASILIU CRISTINA

- Cult. și Civ. franceză-Franceză

12:00-15:00

09:30-10:45

13:00-14:40

10:00-11:30

-

08:00-14:00

08:30-10:30

240